Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Dalin pamjet brenda Kapitolit, protestuesit ‘ia plasin’ GRUSHTIT me policinë (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e47e79e8592a0462e44a8d11ba07fc3c

Janë publikuar disa momente të protestuesve brenda ambienteve të ndërtesës së Kapitolit, ku pritej të shpallej fituesi i zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së.  

Në video shihen kordoni i protestuesve drejt dhomës ku gjendeshin Kongresmenët, ndërkohë që nuk kanë munguar as përplasjes me policinë.

Në këtë moment shihet si se ky i ri godet me grushte mbi efektivin e policisë. 

Ndërkohë, presidenti Donald Trump ka bërë thirrje që protestat të mos jenë të dhunshme.

“Unë jam duke kërkuar që të gjithë në Kapitol të SHBA të qëndrojnë të qetë. Asnjë dhunë! Mos harroni, Ne jemi Partia e Ligjit dhe Rendit, respektoni Ligjin, burrat dhe gratë tona të shkëlqyera Faleminderit!” shkruan Trump në “Twitter”.

donald-trump.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img