Dalin në ankand mbathjet e Hitlerit, e pabesueshme shuma për të cilën u shitën

Publikuar tek: bota, më 14:09 26-09-2017 Dalin në ankand mbathjet e Hitlerit, e pabesueshme shuma për të cilën u shitën

Një ankand është mbajtur në Maryland të SHBA ku kanë dalë në shitje mbathjet e diktatorit gjerman Adolf Hitler.

Bill Panagopoulos, personi që bëri ankandin tha se ishte hera e parë që nxirrnin në shitje mbathjet e Hitlerit, pasi më parë kishin shitur një palë të Eva Braunit.

Ai shtoi se mbathjet ishin shumë të mëdhaja, dhe kishin inicialet A.H.

Diktatori i ka veshur ato në një hotel në Austri pasi po qëndronte aty në Prill të vitit 1938.

Blerësi është i panjohur por për këto mbathje ai ka shpenzuar një shumë prej 5000 dollarësh, shkruan metro.uk.

Organizuesi i ankandit shtoi se blerësi do t’i vërë në kornizë të brendshmet dhe me siguri ato do jenë objekti më i lakuar i vizitorëve që do t’i hyjnë në shtëpi.

pri_54255742.jpg

pri_54255613.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdes gruaja më e shëndoshë në botë (FOTO-VIDEO)
Koreja e Veriut gati për luftë? Kim Jong-un nxjerr avionët luftarakë në det »
Article Logic
Execution time: 0.011593103408813
array(1) { ["section"]=> string(83) "dalin-ne-ankand-mbathjet-e-hitlerit-e-pabesueshme-shuma-per-te-cilen-u-shiten-93733" }