Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
66 %
1kmh
75 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Dalin FOTOT: Ky është resorti luksoz që po ndërtohet në Tepelenë, te ish-Hotel Turizmi

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Fotot e mësipërme janë të resortit luksoz që do të ndërtohet në qytetin e Tepelenës. Projekti luksoz ka nisur të zbatohet dhe pothuajse gjysma e tij është realizuar, mëson neësbomb.al.

Punimet po vazhdojnë me ritme të larta dhe shumë shpejt ai pritet të përfundojë. Resorti turistik që do të jetë ndër më luksozët në gjithë zonën e jugut po ndërtohet në vendine  ish-Hotel Turizmit, pranë monumentit të Ali Pashës.

Ky investim padyshim që do të jetë një vlerë e sshtuar për Tepelenën, por edhe një portë hyrëse e turistëve në qytetin jugor, e që më pas do t’i drejtohen bregdetit në Sarandë e më tej.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img