Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Dalin EMRAT: Tre shqiptarët e arrestuar në Itali me 400 mijë euro vjedhje, pranga edhe 22-vjeçares

spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre shqiptarë dhe një vajzë rumune u arrestuan ditën e djeshme në Itali, gjatë një aksioni të koduar “Black Point”.

Katër të tjerë janë shpallur në kërkim, të dyshuar si pjesë e bandës me 8 anëtarë që kryenin vjedhje seri në Trento dhe Bolzano.

Shqiptarët e arrestuar janë Asllan Leka, 27 vjeç, Klaudio Çoba, 24 vjeç, Bardhok Rica, 20 vjeç di dhe 22 vjeçarja rumune Cristina Draganel.

Sipas autoriteteve italiane ky grup ka vjedhur më shumë se 30 apartamenteve që prej verës së vitit të kaluar. Ata përdornin disa makina, në Fiat Punto, Audi A3, A4 dhe një Mercedes A-Class për të transportuar mallrat e vjedhura.

Pjesa më e madhe e sendeve me vlerë të vjedhura janë njohur nga pronarët e tyre, dhe llogaritet që në total vlera e tyre të shkojë rreth 400 mijë euro.

Më shumë
spot_img
spot_img