Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Dalin emrat e kandidatëve të PS për zgjedhjet, diskutime për Vlorën e Durrësin, surprizë Dibra

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtarësia e Partisë Socialiste ka zhvilluar pasditen e sotme një mbledhje me praninë e kryeministrit Rama dhe kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku janë diskutuar disa nga emrat e kandidatëve për 61 bashkitë e vendit.

albsig

spring

Mësohet se në garë për Bashkinë e Tiranës është konfirmuar Erion Veliaj, për Fierin socialisti Armando Subashi dhe për Korçën Sotiraq Filo.

News 24 raporton se për Bashkinë e Vlorës ka pasur diskutime për kandidatin, por më shumë munddësi mund të konfirmohet sërish Dritan Leli.

Emrat surprizë në garën për kryebashkiak janë deputetja Reme Lala për Bashkinë e Dibrës dhe deputeti tjetër i PS Flamur Golemi, i cili do të kandidijë në Gjirokastër.

Gjithashtu, për Bashkinë e Kukësit do të kandidojë Safet Gjici, për Lezhën Pjerin Ndreu dhe për Elbasanin prefekti Gentian Llatja. Dhe në qytetin e Shkodrës do të kandidojë prefekti i sapozgjedhur Valdrin Pjetri, kurse në Berat ish-zv.ministri i Arsimit Ervin Demo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img