Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
49 %
3.6kmh
0 %
Mër
31 °
Enj
38 °
Pre
39 °
Sht
35 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dalin detaje të reja nga zjarri në Maminas, fabrika e tullave do niste punën sot, ka kushtuar 2 milion euro

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Paraditen e sotme është përfshirë nga flakët një fabrikë tullash, në Maminas të Shijakut.

Fatmirësisht punonjësit që ndodheshin brenda janë arritur që të evakuohen në kohë nga forcat zjarrfikëse dhe efektivët e policisë.

Deri tani mësohet vetëm që është lënduar një saldator dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Bëhet me dije se fillimisht flakët kanë shpërthyer në depozitën e gazit  dhe më pas edhe ambientet e tjera.

Fabrika do të niste aktivitetin e saj sot dhe investimi i saj ka kushtuar afër 2 milion euro. Tymi i zi vijon të përhapet nëpër zonë, ndërkohë që zjarrëfikësit po punojnë për shuarjen e zjarrit.

LEXO EDHE: Pamje TRONDITËSE/ Fabrika e tullave në Maminas shpërthen në flakë, tymi mbulon të gjithë zonën

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img