Dalin detaje nga masakra në xhaminë e Egjiptit, agresorët mbanin flamurin e ISIS

Publikuar tek: bota, më 17:23 25-11-2017 Dalin detaje nga masakra në xhaminë e Egjiptit, agresorët mbanin flamurin e ISIS

Agresorët që sulmuan xhaminë e Sinait në Egjipt mbanin flamurin e ISIS. Mediat vendase raportojnë se në xhami u futën rreth 20-30 militantë dhe qëlluan drejt besimtarëve që po kryenin ritin e faljes të së premtes.

Prokuroria e Egjiptit ka deklaruar se terroristët kanë qenë me 5 makina dhe kanë filluar të qëllojnë nga dritaret e xhamisë. Po ashtu ata i kanë vënë zjarrin edhe 7 automjeteve të parkuara në ambjentet e jashtme të xhamisë.

Ndërkohë numri i të vdekurve ka shkuar mbi 300.

1500.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qëllohen me armë disa fëmijë në SHBA, ngjarja mister, Policia: 6 të plagosur dhe një i vdekur
Skandal, mësuesja filmohet në momente shokuese në klasë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013229131698608
array(1) { ["section"]=> string(86) "dalin-detaje-nga-masakra-ne-xhamine-e-egjiptit-agresoret-mbanin-flamurin-e-isis-100725" }