Hapësire reklamuese

Kulture & Art

DALARAS ‘elektrizon’ Tiranën, shembulli se si arti BASHKON popujt

Shkruar nga Newsbomb

George Dalaras, këngëtari grek me famë ndërkombëtare mbajti për herë të parë një koncert mbrëmë në “Amfiteatrin e Liqenit të Tiranës”.

Biletat u shitën që në orët e para që doli lajmi për mbërritjen e tij në Tiranë ndërsa mbrëmë Dalaras dha në skenë gjithë magjinë që kishte premtuar.

I pranishëm në koncert ishte edhe Kryepeshkopi, Anastas Janullatos i cili bashkë me qindra dashamirës të tjerë të muzikës, ka shijuar spektaklin e dhuruar nga Dalaras.

Këngëtari me famë ndërkombëtare shkeli Tiranën pas ftesës që iu bë nga Bashkia e Tiranës e cila vazhdimisht kujdeset për aktivitete dhe spektakle që krijojnë atmosferë dhe ritëm në këtë kryeqytet të mbushur me të rinj.

Dalaras, përmes muzikës e zërit të tij dha mesazhin e madh se arti nuk njeh kufij dhe krijon ura bashkimi mes popujve, pavarësisht ndasive.

Pas koncertit ai është pritur edhe nga kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj dhe stafi i tij në shenjë mirënjohje e falenderimi.

65153159_346925979335239_3081760256036962304_n.jpg

65550564_347777905907409_2515539019299815424_n.jpg

65426283_615536668939705_8716930719038832640_n.jpg65138506_2761333927272869_7687352123893219328_o.jpg

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese