Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Dakordësi e plotë mes palëve, KAS pranon kërkesën e LSI-së: Do të rinumërohen 108 kuti votimi në qarkun e Durrësit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve ka vendosur që të pranojë kërkesën e LSI-së për rinumërimin e 108 kutive të votimit në qarkun e Durrësit.

Të gjitha përfaqësuesit e partive politike kanë rënë dakord për rinumërimin e këtyre kutive, ndaj edhe KAS e pati të lehtë të merrte një vendim të tillë.

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste, Eridian Salianji, u shpreh se ëhstë dakort për hapjen e kutive pasi PS nuk do që mandati i 8-të i fituar në zgjedhje të mbetet në dyshim.

“Që mandati i tetë të mos ngelet i dyshuar, ne jemi dakort që kutitë të happen dhe votat të rinumërohen, sepse jemi të bindur që rezultati nuk do të ndryshojë”, tha Eridian Salianji.

“Nisur nga analogjia e këtij rasti me rastin e Beratit dhe dakordësia e palëve, KAS vendos të pranojë kërkesën e LSI-së për rinumërimin e 108 kutive të votimit”, tha Koli Bele, drejtuesi i seancës së sotme.

Më shumë

spot_img
spot_img