Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Dako reklamon në Facebook investimet: Punë konkrete në Durrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

b9140301fa3330f090ea949fad7a5524

Kryebashkiaku aktual i Bashkisë Durrës dhe njëkohësisht kandidati i PS-së në zgjedhjet lokale, Vangjush Dako ka nisur të prezantojë në faqen e tij të facebook, investimet e kryera në rrugët e Durrësit.

Dako ka postuar të gjendjes në të cilën kanë qenë më parë këto hapësire dhe se si janë transformuar pas ndërhyrjes së Bashkisë. Sipas Dakos, këto foto tregojnë punën konrete të bërë në Bashkinë e Durrësit, gjatë drejtimit të tij.

Ditën e premte në qytetin e Durrësit u regjistrua incidenti i parë në këto zgjedhje lokale, ku përfaqësues të PS-së u përleshën fizikisht me ata të PD-së gjatë kohës që kandidatja demokrate Grida Dume po zhvillonte një takim me banorët e Shkozetit. Dako u distancua nga ngjarja, ndërsa për të akuzoi opozitën se e kishte inskenuar për arsye politike. 

Lexo edhe:

Publikohet video e konfliktit midis simpatizantëve PS-PD në fushatën e Grida Dumës

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img