Tirana
clear sky
1.5 ° C
1.5 °
1.5 °
80 %
1kmh
0 %
Mar
12 °
Mër
13 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
9 °
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Dako dhe Sejdini dorëzojnë ‘karriget’ pas 3 mandatesh, betohen kryebashkiakët e Elbasanit, Durrësit, Kukësit dhe Urës Vjagurore

spot_img

Lajme të ngjashëm

Të tjerë kryebashkiakë të Partisë socialiste janë betuar sot dhe janë konstituuar Këshillat Bashkiakë.

Mësohet se Vangjush Dako dhe Qazim Sejdini kanë dorëzuar karriget pas 3 mandatesh.

Për Durrësin është betuar sot Valbona Sako, ndërsa për Elbasanin Gledian Llatja.

Po ashtu është betuar edhe kryebashkiaku i Kukësit Safet Gjici, i cili ka hyrë në zyrë qetësisht.

Bashkim Shehu i PD e ka dorëzuar ‘karrigen’ pa përplasje, ndërkohë koordinatori i PD për qarkun e Kukësit Kreshnik Collaku tha për mediat se ky ishte një vendim nga strukturat për të shmangur një përplasje të përgjakshme.

Për Urën Vajgurore është betuar sot në ambientet bashkisë Juliana Memaj, e cila garonte e vetme në 30 Qershor.

Më shumë
spot_img
spot_img