Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Dafina Zeqiri tregon problemet me depresionin: Kanë për të gjykuar, psikologia më tha…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ddf1df43c3eafa2fa4c22d8b8ce77c29

Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri pranoi se ka luftuar me depresionin dhe ankthin.

E ftuar në NIN në Klan Kosova, ajo ka treguar se ka folur dhe me një psikologe për shëndetin e saj mendor.

Sipas këngëtares, depresioni është shumë gjë normale, dhe ne duhet ta ndihmojmë njëri-tjetrin.

‘Është shëndet më së pari, kur ti thua që shëndeti është i pari, shëndeti para punës, kjo është pika më e rëndësishme e shëndetit dhe për të thonë ‘mos fol’. Kur e çova në interes për të gjetur një psikologe për të folur me të, ajo u çudit. ‘Pse po më vjen në zyrë, je fytyrë publike’! Le të më shohin, kjo është njësoj sikur shkon te mjeku për dhimbje koke, lukthi apo të ka zënë koronavirusi. Je duke kaluar një depresion ose ankth dhe nuk po gjen një muhabet të përbashkët me familjen, kur nuk ndihesh i shlirë të flasësh, si viktima 14-vjecare (e abuzimit seksual), tutesh s’ke si të shprehesh, kanë për të gjykuar. Ne duhet të tregojmë që duam të ndihmojmë njëri-tjetrin. Krejt ata që e kanë kaluar depresionin është diçka shumë normale’, tha Dafina.

Më tej, ajo ka theksuar se ka krijuar grupe me fansat me të cilët flet hapur për gjërat private në jetën e saj dhe e kundërta, ata i flasin për jetën e tyre, dhe asgjë nuk del jashtë atij grupi.

Screenshot_1.png

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img