Dade - qeverisë: Mos u justifikoni me deklarata për eksodin

Publikuar tek: politike, më 11:15 28-04-2015 Dade - qeverisë: Mos u justifikoni me deklarata për eksodin

Arta Dade flet për shqiptarët që largohen nga Shqipëria e Kosova duke kritikuar qeveritë e të dyja vendeve. Sipas Dades, qeveritë duhet të bëjnë punë konkrete dhe jo të justifikohen me deklarata.

“Qeveritarët të mos justifikohen me deklarata. Qeveritë të krijojnë shpresë tek shqiptarët. Të krijohet klimë pozitive për bizneset. Duhet të kufizohen tentativat për largimet nga vendi. Të dyja qeveritë të punojnë për qytetarët e tyre”, shprehet Dade.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085599422454834
array(1) { ["section"]=> string(61) "dade-qeverise-mos-u-justifikoni-me-deklarata-per-eksodin-9850" }