Dade flet nga Korça për ndryshimet në statutin e Partisë Socialiste: Në dobi të partisë, edhe Xhafaj i propozoi

Publikuar tek: politike, më 14:33 01-03-2016 Dade flet nga Korça për ndryshimet në statutin e Partisë Socialiste: Në dobi të partisë, edhe Xhafaj i propozoi

Arta Dade ka folur sot nga Korça për zgjedhjet e kryetarit të Partisë Socialise dhe është shprehur se ndryshimet në statutin e Partisë Socialiste janë në dobi të partisë.

“Ndryshimet në statusin e PS janë në dobi të partisë, unë kam kërkuar që të vendoset një datë për këto zgjedhje dhe kam bërë të gjitha propozimet e mia në linjë instituconale. Jemi në prag të Kongresit dhe do presim vendimet e tij”, ka thënë deputetja socialistje Dade.

“Gjithashtu edhe Xhafaj prezantoi propozimet për ndryshimin e satusit të Partisë Socialiste’,  është shprehur Dade për deputetin socialist Fatmir Xhafaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010145902633667
array(1) { ["section"]=> string(115) "dade-flet-nga-korca-per-ndryshimet-ne-statutin-e-partise-socialiste-ne-dobi-te-partise-edhe-xhafaj-i-propozoi-33921" }