Kapet në Itali gjysmë ton drogë që vinte nga Shqipëria, identifikohet grupi i trafikantëve

Publikuar tek: aktualitet, më 08:33 21-02-2017 Kapet në Itali gjysmë ton drogë që vinte nga Shqipëria,  identifikohet grupi i trafikantëve

Kapet në Itali një sasi e madhe lendë narkotike që vinte nga Shqipëria.

Policia ka sekuestruar një sasi prej 500 kg kanabis sativa, e cila po transportohej me gomone drejt shtetit fqinj.

Autoritetet kanë bërë të mundur identifikimin e grupit të trafikantëve, të cilët po ngarkonin drogën nga gomonia në një furgon, në brigjet e zonës “Cala Corvino”, në Monopoli të Barit. Pikërisht në këtë vend, javën e kaluar u sekuestrua një tjetër ngarkesë droge. Trafikantët braktisën marijuanën sapo kanë vënë re prezencën e policisë dhe ja kanë mbathur. Autorët janë identifikuar, por për arsye hetimi nuk bëhen të ditur emrat e tyre, ndërsa bëhet me dije se autoritetet italiane janë vënë në gjurmët e tyre. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkullaku, Bushati, Bejtja dhe Baton Haxhiu, darkë në restorant, por çfarë i ka bashkuar? (Foto)
I riu hyn me një synim të keq në një kazino në Tiranë, por e pëson »
Article Logic
Execution time: 0.011768102645874
array(1) { ["section"]=> string(7) "d-69398" }