Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
76 %
2.1kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
30 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

“Çuni mamit, e bëri babi deputet”, Veliaj tallet me Klevis Balliun, ironizon Lubonjën: Ish i persekutuari doli sot për të mbrojtur ndërtimet pa leje

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dha një mesazh të qartë për banorët e “Astirit” nga Sheshi Skënderbej; Nuk do të zmbrapsemi nga projekti për Unazën e Madhe.

 

Veliaj ironizoi deputetin demokrat Klevis Balliu dhe analistin Fatos Lubonja, të dy të pranishëm në protestë ditën e stome, kur tha se “ish i persekutuari u bë bashkë me persekutorin e vet”.

“Çuni mamit, deputeti, babi vet që në kohë të Enverit Zëri i Popullit të mirë, çoi dhe çunin jashtë shtetit, e bëri edhe deputet dhe kur unë dhe Olta i dëgjojmë këta që flasin për etër dhe bij, them me vete për kë etër dhe bij se unë dhe Olta nuk jemi çuni dhe goca e asnjë njeriu të rëndësishëm.

Dhe ajo që pashë sot është se si ish i persekutuari analist me persekutorin e vet për të mbrojtur ndërtimet pa leje”, tha Veliaj.

Më shumë

spot_img