Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Çun Lajçi thur vargje emocionuese për të ndjerën, Marigona Osmani: Dashë shpirt para një burri të pa burrë…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Artisti i njohur shqiptar Çun Lajçi ka reaguar për vrasjen e 18-vjeçares Marigona Osamni nga bashkëjetuesi i saj, Dardan Krivaqa 3 ditë më parë.  

Në një postim në rrrjetet sociale ai ndau disa vargje emocionuese për ikjen e të resë, ndërsa thekson se nëna dhe babai i mësuan gjithçka, përveç sesi të mbrohet nga “një burrë i pa burrë”.

Postimi i Çun Lajçit:

Nanë, a duhet heshtë

(Marigonë O)

M’lindët nga palcë kurrizi e m’puthët

m’treguet për jetën diçka edhe për turpin

m’dhatë kamë por jo dorën kur u rreëzova

s’me mbrojtët nga dhunë e përdhunë

Je femën thashë nuse e re duro

fjalën ndrydhe si dhimbjen n’zemër

Baba m’kallxoi ç’asht nderi nana ç’asht turpi

por s’treguen ç’asht dashnia

dhash shpirt para nji burri gjysëm burri

që s’diti ç’asht grueja

Nanë

Gjithçka më mësove

por si të mbrohem nga nji burrë i pa burr

kurrë s’më kallxove.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img