Tirana
light rain
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
71 %
2.1kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

‘Çuditë’ e motit këtë pranverë, bora mbulon ishullin francez

spot_img

Lajme të ngjashëm

Moti i keq ka përsfirë të gjithë Evropën dhe duket se vera po refuzon të vijë.

Një rekord i ri për temperaturat e ulëta në muajin maj është arritur në ishullin francez në Mesdhe, Korsikë, ku reshjet e borës ranë me shumicë.

“Ne po habitemi jo pak. Nuk kemi zinxhirë për rrotat, ishim me pantallonta të shkurtra e sandale, ndërsa tani….”, thotë një turist.

Sipas shërbimit të motit të BBC, moti në Evropë është i pazakontë ndërsa temperaturat kanë rënë ndjeshëm në Spanjë, Portugali dhe Qipro.

Në Evropë do të rikthehet i ftohti, ndërsa Greqia dhe Ballkani, si edhe vebdi ynë janë përballur me reshje të shumta shiu. Po ashtu edhe në fundjavë, situata nuk do të jetë aspak e mirë, reshjet e shiut dhe temperaturat e ulëta do të jenë prezente.

Më shumë
spot_img
spot_img