Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Çudira në listën e LSI në Gjirokastër, kandidatja për deputete ka mbaruar shkollën e lartë dhe më pas gjimnazin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmjen e djeshme në emisionin “Top Story”, është publikuar CV e kandidates për deputete të LSI-së në qarkun e Gjirokastër.

Është publikuar CV e Myrvete Asqeri, 39-vjeç, e cila është e dyta në listën e Gjikrokastrës.

Ajo që bie në sy në CV e kandidates për deputetet është fakti se 39-vjeçarja, ka mbaruar univeristetin dhe më pas shkollën e mesne.

Sipas CV të plotësuar nga vetë ajo rezulton se një herë ka mbaruar shkollën e lartë e më pas ka mbaruar gjimnazin. Nga viti 2000 deri në 2004, në cv tregon se ka marrë diplomën në kontabilitet financë në Universitetin e Gjirokastrës. Ndërkohë nga viti 2009 deri në 2012 në cv shkruhet se ka mbaruar shkollën e mesme të përgjithëshme “Asim Zeneli” po në Gjirokastër.

Nuk dihet nëse kemi të bëjmë me një falsifikimi apo lapsusi për mënyrën si është arsimuar.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img