ÇUDIA në MIRDITË/ Kryetari i Bashkisë heq fondet për ujësjellësin, i kalon për ndërtim kalçetoje

Publikuar tek: politike, më 14:53 20-06-2019 ÇUDIA në MIRDITË/ Kryetari i Bashkisë heq fondet për ujësjellësin, i kalon për ndërtim kalçetoje Ndrec Dedaj, kryetar i Bashkise Mirdite

Një vendim tejet i diskutueshëm është marrë nga Këshilli Bashkiak i Mirditës me propozim të kryetarit socialist Ndrec Dedaj.

Kryebashkiaku Dedaj ka propozuar që të pakësohen fondet për ujësjellësin dhe paratë të shkojnë për ndërtimin e një kalçetoje, shkruan newsbomb.al.

Kështu, sipas vendimit të datës 12 qershor 2019, shuma prej 1 392 700 lekësh do t’i hiqet investimeve për ujësjellësin dhe do i kalojë investimit për një kalçeto.

Vendimi do të hyjë në fuqi pas 10 ditësh nga momenti i shpalljes ndërsa ka shkaktuar zhurmë e revoltë me të drejtë në rradhët e qytetarëve të cilët kërkojnë ujë para ambienteve argëtuese siç janë kalçetot.

Vendimi i siguruar nga newsbomb.al si më poshtë:

64765829_2429268314005691_4865006260447084544_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010613918304443
array(1) { ["section"]=> string(101) "cudia-ne-mirdite-kryetari-i-bashkise-heq-fondet-per-ujesjellesin-i-kalon-per-ndertim-kalcetoje-169015" }