Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Mër
33 °
Enj
40 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
37 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Cristiano Ronaldo i bën “gjëmën” Coca-Colës, gjesti i tij i kushton miliarda dollarë humbje kompanisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjesti i Cristiano Ronaldo, i cili largoi nga tavolina dy shishe Coca-Cola dhe në vendin e tyre vendosi një ujë, i ka kushtuar tepër rëndë kompanisë.

Sipas mediave të huaja ky veprim i Ronaldos gjatë koferencës për shtyp ditën e hënë, ka shënuar një rënie prej katër miliardë dollarësh për Coca-Colën.

Të gjithë e dilmë që Ronaldo është një fanatik në mënyrën e të ushqyerit dhe nuk i pëlqen pijet me gaz, siç është Coca-Cola.

Ky moment bëri xhiron në media dhe u bë menjëherë viral, gjë e cila ka pasur ndikim edhe në financat e kompanisë.

Aksionet e Coca Cola ranë nga 56.10 dollarë në 55.22 dollarë pothuajse menjëherë pas gjestit të Ronaldos, që do të thotë se vlera e ndërmarrjes ra nga 242 miliardë dollarë në 238 miliardë dollarë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img