Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
66 %
3.1kmh
90 %
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
Hën
11 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

Ç’qëndrimi do mbajë BE nëse Berisha bëhet kryetar i PD? Ambasadorja franceze dhe Zingraf: Na shqetëson më shumë…

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadorja e Francës, Elisabeth Barsacq dhe ambasadori i Peter Zingraf kanë folur në një deklaratë për median.

Ata janë pyetur nga gazetarët edhe në lidhje me situatën në PD, dhe nëse ish kryeministri Sali Berisha  merr në drejtim PD çfarë qëndrimi do mbante BE.

Ndërse ambasadorët janë përgjigjur se më e rëndësishme tani është mbajtja e Konferencës së Parë Ndërqeveritare me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“Pyetja që më shqetëson më tepër është organizimi i konferencës së parë ndërqeveritare të për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Duke shpresuar që të arrihet një marrëveshje me Bullgarinë” tha Barsacq.

“Ashtu sic e theksoi dhe ambasadorja. Ne po punojmë që kjo konferencë të mbahet gjatë mandatit të presidencës sllovene”tha Zingraf.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img