Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
28 %
3.6kmh
0 %
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
E diel, 23 Janar, 2022

Covid u mori jetën, Pjerin Ndreu bën dedikimin prekës për 2 miqtë e tij: S’kam fjalë me përshkru dhimbjen që kam… (Njëri pedagog, tjetri zyrtar i PS- MESAZHI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Lezhës, Pjerin Ndreu, ka bërë një dedikim prekës për ndarjen nga jeta të dy miqve të tij, për pedagogun Artur Voji dhe për zyrtarin e PS Ndue Ndoci, të dy të infektuar me Covid.

Ndreu në postimin prekës shkruan se Artur Voji, ishte komshiu i tij dhe bashkëmoshatar i vëllait të tij. “Një djalë i perkryer, Drejtori i IT te Tirana Bank. Pedagog te Fakulteti Shkencave të Natyrës”, shton mes të tjerash ai.

Ndërkaq ai i ka kushtuar disa fjalë edhe zyrtarit të PS, Ndue Ndoci, të cilin e quan një njeri me plot mirësi në zemër. Mes rreshtash Ndreu shkruan se nuk ka fjalë që ta përshkruajë dhimbjen që ndjen për ikjen e tyre.

POSTIMI I NDREUT: Per Artur Voji dhe Ndue Ndoci qe na lane nga murtaja Covid skam fjale me pershkru dhimbjen qe kam !

Artur Voji, komshiu im, bashkemoshatar i Bertit, vellait tim. Nje djale i perkryer, Drejtori i IT te Tirana Bank. Pedagog te Fakulteti Shkencave te Natyres. Nje prind i mrekullueshem i dy djemve dhe nje perfaqesues i nje gjenerate ku ai shkelqente ne cdo aspekt. Ehhhh..cfare djali ! Lamtumire fort i dashuri yne Artur Voji !

Ndue Ndoci, plot miresi ne zemer, i qeshur, i dashur, i zgjuar. Ai meriton cdo fjale zemre, sepse zemren ai e vendoste gjithmone ne dispozicion te miqve, shokeve dhe te dashurve te familjes. Kush e njohu dhe nuk e deshi ! Ai luftoi gjate me semundjen, gati e mposhti duke na dhene shprese. Por nuk qe e thene ! Ndue Ndoci lamtumire ! Do na mungosh fizikisht, por ne shpirt do te kemi gjithmone, sepse ishe gjigand si njeri !

117878960_1208822172786630_5921389161577484720_n.jpg

117895527_1208822179453296_6258470667353736307_n.jpg

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img