Tirana
scattered clouds
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
7 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
12 °
Die
13 °
E mërkurë, 1 Dhjetor, 2021
spot_img

COVID në kopshtin e Kuçovës, edukatorja së bashku me vajzën e saj të infektuara, karantinohen edhe fëmijët e tjerë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

053b6f5847ccf0b5673b94b3c586747c

Edukatorja e një kopshti në Kuçovë së bashku me vajzën e saj, regjistruar në këtë kopësht janë prekur nga Covid.

 

Sipas informacioneve, edukatorja ka qenë aktive në punë, deri në momentin që ka shfaqur shenjat e virusit dhe pas kryerjes së tamponit ka rezultuar me koronavirus. 

Edukatorja është karantinuar së bashku me familjen e saj, ndërkohë që janë karantinuar edhe 12 fëmijët e grupit ku ajo punonte, të cilët do ti nënshtrohen testimit.

Burimet zyrtare të Drejtorisë së Higjenës bëjnë me dije se është kryer dezinfektimi i kopshtit.

Kujtojmë se Instituti i shëndetit Publik (ISHP) do të nxjerrë ditën e sotme listën e mësuesve të infektuar deri më tani.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img