Tirana
mist
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Die
32 °
Hën
35 °
Mar
37 °
Mër
36 °
Enj
34 °
E diel, 26 Qershor, 2022
spot_img

Covid-i prek qendrën e personave me aftësi ndryshe në Vlorë, karantinohen 8 persona mes të cilëve 3 fëmijë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Covid-19 ‘futet’ edhe në qendrën e Zhvillimit të personave me aftësi të kufizuara në Vlorë.  

albsig

spring

Burime konfirmojnë se 5 punonjës dhe 3 fëmijë kanë rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit dhe për pasojë kjo qendër është mbyllur me vendimin e autoriteteve shëndetësore.

Mësohet se fëmijët janë asimtomatikë dhe do të qëndrojnë në karantinë së bashku me kujdestarët e tyre. Ndërkohë, në ambientet e qendrës nuk do të lejohet të futet asnjë person, deri sa të bëhet dezinfektimi i saj.

Vendi ynë regjistroi sot numrin më të lartë të të infektuarve me Covid-19 që prej nisjes së pandemisë, me autoritetet shëndetësore që konfirmuar 694 persona të infektuar të rinj dhe humbën jetën 6 persona.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img