Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
61 %
1kmh
0 %
Mar
5 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
14 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

TRAGJIKE/ Covid-19 u merr jetën 4 anëtarëve të një familjeje në Tetovë, mes tyre një 36-vjeçare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Katër anëtarë nga e njëjta familje në Tetovë kanë ndërruar jetë si pasojë e infektimit me Covid-19.

Mediet në Maqedoni shkruajnë se 3 prej tyre kanë vdekur në kushte shtëpie, ndërsa njëri në spital, ku theksohet se të gjithë kishin patur sëmundje shoqëruese.

“Kanë ndërruar jetë në kushte shtëpiake mirëpo të tre me komorbiditet. Pacientja më e re e moshës 36 vjeçare ka qenë me obezitet, sëmundje gjinekologjike dhe sëmundje të tjera të rënda shoqëruese, gjithashtu edhe prindërit i ka pasur me sëmundje të rënda. Prindi ka qenë me kancer në fazën terminale ndërsa e ëma me kardiomiopati. Faktori gjenetik luan rol shumë të madh në këtë betejë”, deklaroi Miranda Pajaziti, Qendra Covid, Tetovë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img