Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

COVID-19/ Spanja vazhdon të shohë përmirësime, 510 viktima në 24 orët e fundit, numri më i vogël i vdekjeve që prej 23 marsit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

40195a368b8263f9ba60e986e7f04728

Spanja vazhdon të shohë përmirësime në situatën e krijuar nga koronavirusi.

510 janë viktimat në 24 orët e fundit, shifra më e vogël e regjistruar në 19 ditë.

Numri total i viktimave nga koronavirusi në Spanjë ka shkuarv në 16.353.

Ndërkohë janë raportuar edhe 4830 raste të tjera me koronavirus, duke e çuar në 161.852 numrin e përgjithshëm të të prekurve.

59.109 persona ia kanë dalë ta fitojnë betejën me virusin, ndërsa 7371 janë në gjendje të rëndë shëndetësore.

Gjendja e jashtëzakonshme e Spanjës është zgjatur deri më 26 prill, por Kryeministri Pedro Sanchez tha këtë javë dukej të ngjarë që qeveria do të duhet të zgjasë masat emergjente deri të paktën 11 maj.

Sidoqoftë, duke filluar nga e hëna, kufizimet do të hiqen për aktivitetin ekonomik jo thelbësor që nuk mund të bëhet nga distanca.

Ministri spanjoll i shëndetësisë Salvador Illa tha të Premten se qeveria do të fillojë të shpërndajë maska ​​në stacionet e autobusëve, stacionet e metrosë dhe “vendet ku përdorimi i tyre është i rekomandueshëm”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img