Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
58 %
0.5kmh
0 %
Enj
24 °
Pre
24 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
29 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Covid-19 shtyn sërish seancën për Saimir Tahirin, GJKKO: Nuk është e ngutshme

spot_img

Lajme të ngjashëm

13f6a6c70b66f63ef0213a7445c7edb3

Seanca për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri është shtyrë sërish, për shkak të situatës së krijuar nga pandemia Covid-19.

Gjykata e Pocsaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) referuar aktit normativ tha se kjo nuk konsiderohet një seancë e ngutshme dhe do të zhvillohen vetëm ato që janë të tilla.

Theksojmë që seanca e radhës për Tahirin ishte planifikuar të mbahej sot me trupën gjykuese të përbërë nga Albana Boksi, Nertina Kosova dhe Nure Dreni.

Më herët, Gjykata e Krimeve të Rënda e shpalli fajtor ish-ministrin e Brendshëm, vetëm për akuzën e “Shpërdorimit të detyrës” dhe u dënua me 3 vite shërbim prove por avokatët e Tahirit e apeluan dhe tashmë çështja i ka kaluar Gjykatës së Posaçme të Apelit.

Më shumë

spot_img