Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
17 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

COVID-19, Rama publikon videon: Shpërndarja e ushqimeve çadër më çadër për të prekurit e tërmetit dhe derë më derë për pensionistët…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e689514bfad48c5ba8cc2d641bb6a41e

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë një video përmes të cilës tregon se nën drejtimin e ministres së mbrojtjes Olta xhaçka vijon shpërndarja e pakove të ushqimeve çadër më çadër, në zonën e prekur nga tërmeti dhe derë më derë për pensionistët e vetmuar dhe familjet e varfra, pas izolimit si masë kundër përhapjes së COVID-19.

Ndërsa shpërndan videon e ndarjes së ushqimeve në Thumanë Rama vijon me mesazhet e tij ‘durim dhe besim deri’ në fund.

“Mbrëmë në Thumanë; Sot, nën drejtimin e ministres së mbrojtjes, vijon shpërndarja çadër më çadër, në zonën e prekur nga tërmeti dhe derë më derë, kudo në Shqipëri tek pensionistët e vetmuar dhe familjet më të varfra. Durim, besim dhe përsëri durim”, shkruan Rama.

Kujtojmë se deri më tani në vendin tonë numri i të infektuarve me koronavirus ka shkuar në 59 ndërsa janë shënuar 2 viktima.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img