Covid-19, Rama e nis ditën me një mesazh të fortë: Do të ishte budallik të fshihnim vështirësitë e këtij momenti...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:21 27-03-2020 Covid-19, Rama e nis ditën me një mesazh të fortë: Do të ishte budallik të fshihnim vështirësitë e këtij momenti... Edi Rama

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një mesazh të fortë duke iu përshtatur periudhës së vështirë në të cilën gjendemi për shkak të koronavirus që po përhapet me shpejtësi.

Rama ka publikuar një shprehje të Winston Churchill gjatë sulmit në Londër ku thotë “do ishte budallallëk të fshihnim vështirësitë e këtij momenti e mbi të gjitha të humbasim kurajën”.

“Do ishte budallallëk të fshihnim vështirësitë e këtij momenti. Do ishte budallallët edhe më i madh të humbisnim zemrën dhe kurajën (Winston Churchill)”, është kjo shpreha e shpërndarë nga Rama.

Kujtojmë se deri më tani në vendin tonë janë shënuar 174 të infektuar dhe 8 viktima nga Covid-19.

90677836_10157572204906523_1738734238959665152_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096769332885742
array(1) { ["section"]=> string(117) "covid-19-rama-e-nis-diten-me-nje-mesazh-te-forte-do-te-ishte-budallik-te-fshihnim-veshtiresite-e-ketij-momenti-200247" }