Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Covid-19, presidentja e KE jep këshilla: Shmangni pushimet për shkak të pandemisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c31261375d25e8511322099328766900

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen bën me dije se të moshuarit mund të duhet të qëndrojnë të izoluar deri në fund të vitit kjo për të shmnagur çdo rrezik të mundshëm që do ti kanosej shëndetit të tyre prej Covid-19.

 

Presidentja e KE përmes Bild më pas këshilloi qytetarët që të mos rezervojnë pushimet e kësaj vere për shkak të pandemisë.

“E di që është e vështirë, e di që izolimi është një barrë por kjo është një çështje jete apo vdekjeje. Ne duhet të jemi të disiplinuar dhe të qëndrojmë të qetë.

Unë ju këshilloj të prisni. Askush nuk mund të bëjë parashikime të besueshme për korrik dhe gusht në këtë moment”, tha ajo.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img