Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Covid-19 po bën namin, cili është shteti i dashur për turistët që po përjeton tmerrin e virusit, çdo minutë vdes një person

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a0f9fdeff783f460e0ae759bf9193d32

Koronavirusi është shtrirë në të gjithë botën, duke shkaktuar dëme të konsiderueshme kryesisht në njerëz, por dhe në ekonomi.

Një nga shtetet më të prekura është Meksika, ku vetëm në 24 orët e fundit janë raportuar mbi 12 mijë raste të reja dhe 1707 viktima, mesatarisht më shumë se 1 person në orë humb jetën.

Në total Meksika ka gati 1.9 milionë të prekur dhe mbi 161 mijë viktima që nga fillimi i pandemisë.

Vendin e parë në listë për 24 orët e fundit e mban Britania me mbi 20 mijë raste të reja dhe 915 viktima, më pas Rusia dhe Brazili. Italia vijon të mbetet në të njejtat ujëra përsa i përket dhe rasteve të reja dhe numrit të viktimave në 24 orë.

Screenshot_11.jpg

Më shumë

spot_img
spot_img