Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
3.1kmh
75 %
Sht
15 °
Die
15 °
Hën
11 °
Mar
9 °
Mër
10 °
E shtunë, 27 Nëntor, 2021
spot_img

Covid-19 ‘paralizon’ Vlorën: Të infektuar në Kadastër, spital, në shkolla, në Polici dhe te Delta Forca

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4bd81e7642f5c57efd3bf17c51ff0dea

Covid-19 ka prekur pothuajse të gjitha institucionet në qytetin bregdetar të Vlorës, ashtu siç po ndodh aktualisht dhe në disa qytetet “të kuqe” të vendit.

Mësohet se në 24 orët e fundit në Vlorë janë konfirmuar pozitivë 2 punonjës të Kadastrës, 1 punonjës i Ujësjellës-Kanalizimeve dhe 4 infermierë të Spitalit Rajonal. Gjithashtu, Covid-19 nuk i ka “shpëtuar” as Gjykata e Apelit, ku dy punonjës kanë dalë pozitivë.

Në tre shkolla në qytetin bregdetar, një në fshat dhe një në Orikum, janë infektuar 5 mësues. Edhe në Policinë e Vlorës 2 punonjë kanë dalë me Covid-19. Madje, infeksioni “nuk është trembur” as nga njësia Delta Forcë, aty ku mësohet se një anëtar i saj ka dalë pozitiv.

Të gjithë rastet e sipërpërmendur raportohet se janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe janë vetëkarantinuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img