Tirana
broken clouds
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
62 %
3.6kmh
75 %
Pre
13 °
Sht
15 °
Die
13 °
Hën
10 °
Mar
9 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Covid-19 “paralizon” Italinë, rritet numri i rajoneve që futen në “zonë të kuqe”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lista e zonave të kuqe në Itali për shkak të pandemisë së Covid-19 sa vjen dhe zgjerohet.

Mediat vendase bëjnë të ditur se për shkak të numrit të lartë të personave të infektuar nga koronavirusi, Kalabria, Toskana dhe Val d’Aosta u bashkuan me nëntë rajone të tjera, zona të cilat janë konsideruar si me rrezik të lartë për shkak të pandemisë.

Në këto zona të gjitha dyqanet jo të domosdoshme janë mbyllur dhe njerëzit mund të dalin jashtë shtëpisë vetëm për punë ose nëse kanë problem shëndetësore.

Të gjitha shkollat janë mbyllur, ndërkohë ditën e hënë (29 mars) kryeministri, Mario Draghi është duke biseduar me rajonet e Italisë dhe autoritetet e tjera lokale në lidhje me fushatën e vaksinimit kundër Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img