Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Covid-19 nuk ndalet mes mantelbardhëve, i merr jetën mjekut të njohur në Vlorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c91379a76d0b5f0cbe3998c7eccc21e

Covid-19 i merr jetën mjekut vlonjat Fejzi Alushi. Mësohet se Alushi ishte infektuar me Covid dhe fatkeqësisht nuk ka mundur ta fitojë betejën për jetën.

Urdhri i Mjekëve të Shqipërisë jep lajmin e trishtë.

“Me dhimbje te thelle Urdhri i Mjekeve te Shqiperise njofton humbjen e Dr.Fejzi Alushi, mjek Nefrolog ne rajonin e Vlores, si pasoje e Covid-19.

Urdhri i Mjekeve te Shqiperise shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes, kolegeve dhe te afermeve te tij……. I paharuar qofte kujtimi i Tij”, thuhet në njoftim.

Njoftimi i plotë i Urdhrit të Mjekëve të Shqipërisë:

Me dhimbje te thelle Urdhri i Mjekeve te Shqiperise njofton humbjen e Dr.Fejzi Alushi, mjek Nefrolog ne rajonin e Vlores, si pasoje e Covid-19.

Urdhri i Mjekeve te Shqiperise shpreh ngushellimet me te sinqerta familjes, kolegeve dhe te afermeve te tij…….

I paharuar qofte kujtimi i Tij !

– Eksperienca Akademike Mesimedhenje

1995 e në vazhdim Lektor i Sëmundjeve të brëndëshme në Fak.Shëndetit Publik

në Universitetin “Ismail Qemali” Vlorë.

– Studime Universitare dhe Grada Akademike

2012-Doktor i Shkencave Mjeksore. Fakulteti i Mjeksisë Tiranë.

1979 – Mjeksi e Pergjitheshme. Fakulteti i Mjeksisë Tiranë.

– Botime Universitare dhe Monografi

2008-Botim Libër “ Sëmundjet e Brëndëshme” II

2005-Botim Libër “ Sëmundjet e Brëndëshme” I

2013- Botim Libër Geriatria-Gerontologjia

– Eksperienca Profesionale Mjeksore

2005-2007 Drejtor i DRSKSH Vlorë.

1979 e ne vazhdim Mjek Patolog, Nefrolog, Ekografist

 161550635_229362945638909_5410563905908315829_o_copy.png

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img