Tirana
clear sky
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
28 %
4.1kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

COVID-19 në Kosovë: Një humbje jete dhe 14 raste të reja me koronavirus në 24 orë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë është regjistruar një humbje jete dhe 14 raste të reja me koronavirus, sipas Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë.

Përgjatë 24 orëve të fundit është regjistruar një viktimë nga Suhareka.

IKSHPK-ja ka njoftuar se më 27 qershor janë shëruar 12 pacientë nga sëmundja COVID-19, që shkakton koronavirusi, derisa raste aktive janë 171.

Gjithashtu bëhet me dije se në Kosovë që me shfaqjen e rastëve të para të virusit, prej 13 marsit 2020 e deri më tani janë regjistruar 107,739 pacientë me këtë virus, ndërsa 2,258 kanë vdekur.

Deri më tani të paktën një dozë të vaksinës e kanë pranuar 159,045 persona.

Mdërkohë vetëm një javë më parë, në Kosovë ka nisur fushata e vaksinimit masiv kundër koronavirusit.

Më shumë

spot_img
spot_img