Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Covid-19 në Greqi: 49 të vdekur, 82 raste të reja

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shkon në 49 numri i viktimave të prekur nga koronavirusi në Greqi.

Gjatë 24 orëve të fundit në shtetin fqinj janë regjistruar edhe 82 raste të reja me virusin Covid-19, duke e çuar numrin total të të prekurve në 1,314.

85 pacientë janë në kujdes intensiv. Mosha mesatare e tyre është 66-vjeç.

Nga 49 të vdekurit, 37 janë burra, dhe mosha mesatare është 77-vjeç.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img