COVID-19: Mijëra të infektuar, 418 viktima në 24 orë, dalin shifrat e Francës (SHTETET MË TË PREKURA)

Publikuar tek: bota, më 20:49 30-03-2020 COVID-19: Mijëra të infektuar, 418 viktima në 24 orë, dalin shifrat e Francës (SHTETET MË TË PREKURA) Ilustruese

Franca po i afrohet Kinës përsa i përket numrit të viktimave nga covid-19.

Në 24 orët e fundit në Francë janë regjistruar 4376 raste të reja me koronavirus, duke e çuar shifrën totale të të infektuarve në 44.550.

Në ditën e fundit, janë shënuar 418 viktima, me një numër total prej 3024 jetë të humbura. Deri më tani janë shëruar 7927 persona, ndërkohë që 5056 janë në gjendje kritike.

Më poshtë do të gjeni listën e vendeve më të prekura nga covid-19, me SHBA-në dhe Italinë që kryesojnë.

lista.PNG

Në të gjithë botën deri më tani janë 769.952 persona të infektuar, 36.938 viktima dhe 160.243 të shëruar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096900463104248
array(1) { ["section"]=> string(103) "covid-19-mijera-te-infektuar-418-viktima-ne-24-ore-dalin-shifrat-e-frances-shtetet-me-te-prekura-200698" }