Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Covid-19/ Maqedonia e Veriut me shifra optimiste, Greqi më shumë se 1 mijë raste në 24 orë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata vijon të jetë e rënduar në Maqedoninë e Veriut dhe Greqi sa i përket pandemisë nga koronavirusi.

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga Covid 20 persona, ndërsa janë shënuar 350 raste të reja.

Situata paraqitet serioze gjithashtu në Greqi, ku në një ditë kanë humbur jetën 27 persona.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se janë shënuar 1.151 raste të reja, ku numri më I lartë I të prekuve është në qytetin e Attikës me 209 raste.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img