Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Covid-19 i “vë drynin” klasës së pestë, infektohen tetë nxënës në shkollën 9-vjeçare në Gjirokastër

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Gjirokastër ka mbyllur shkollën klasën e pestë në shkollën 9-vjeçare ‘Avni Rustemi’ në Bashkinë e Libohovës. Shkak është bërë infektimi i tetë prej nxënësve të kësaj klase me Covid-19.

Izolimi i nxënësve të prekur dhe mbyllja e klasës ndërmerret në kushtet e ndërprerjes së zinxhirit të infektimit për te nxënësit e tjerë të klasës.  

Sipas ISHSH nxënësit nuk do të zhvillojnë mësim për 2 javë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img