Tirana
broken clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
2.6kmh
75 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Covid 19 i merr jetën MUZIKANTIT, ndahet nga jeta në moshën 61 vjecare Artur Kruja, basisti I grupit të parë muzikor shqiptar, GRUPI X

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

755b518b85033f0cc70368e99642a5ad

Një kitarist basist i orëve të para, nga ata që sollën ndryshimin në vitin ’90 me emra të njohur të muzikës shqiptare që bën revolucion, nuk ia ka dalë mbanë të mbijetojë nga covid-19, raporton newsbomb.al.

Bëhet fjalë për basistin Artur Kruja, që u nda nga jeta në moshën 61 vjecare pasi u prek nga covid. Edhe pse miqtë e mjekët u përpoqën shumë, madje e dërguan edhe në Turqi, nuk arriti të mbijetojë nga sëmundja.

Miqtë e shokët japin lajmin e kobshëm në rrjetet sociale, duke e kujtuar Turin për humorin e tij fin në grup, dhe për muzikën e prodhuar.

“Keqardhje për Turin e mrekullueshëm me të cilin kam kujtime shumë të bukura, një nga pjestarët e grupit X, muzikant i talentuar dhe me botë shpirtërore shumë positive. Do të mbaj mend për humorin tënd të spikatur dhe për atmosferën që krijoje në grup. Lamtumirë shoku ynë e ngushëllime familjes” shkruan këngëtari Dashnor Diko në rrjetet sociale për ndarjen nga jeta të muzikantit, raporton newsbomb.al.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img