Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
57 %
3.1kmh
90 %
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
7 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Covid-19 i merr jetën ish-Sekretarit amerikan të Shtetit Colin Powell

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Colin Powell ka ndërruar jetë në moshën 84-vjeçare.

Powell ishte Sekretari i parë i Shtetit me ngjyrë, dhe një udhëheqës ushtarak i dalluar në administratën republikane që ndikoi në formësimin e politikës së jashtme amerikane në vitet e fundit të shekullit të 20-të dhe vitet e para të shekullit 21.

Powell ndërroi jetë për shkak të komplikimeve nga koronavirusi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img