Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Covid-19 i merr jetën Gjeneralit të lartë të Forcave të Armatosura, Ndriçim Sallaku

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f35ab2d20014cefed41aa8b5ed655e87

Ka ndërruar jetë për shkak të koronavirusit komandanti i Komandës Mbështetëse, gjeneral brigade Ndriçim Sallaku.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi me anë të një postimi në rrjetet sociale. Ai shkruan se Sallaku fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht humbi betejën me COVID-19.

Ai prej disa ditësh “luftonte” me virusin, por nuk arriti na mundte atë.

“Nuk kam fjalë për ndarjen e papritur nga jeta të komandantit të Komandës Mbështetëse, gjeneral brigade Ndriçim Sallaku.

Në kaq pak kohë në krye të Ministrisë së Mbrojtjes, gjeneral Sallaku tregoi se ishte një ndër bashkëpunëtorët më të spikatur, me një sens të jashtëzakonshëm ndjeshmërie për kominitetin, të cilën e tregoi edhe gjatë përmbytjeve të fundit në Nënshkodër dhe Katund të Ri. Gjeneral Sallaku fitoi çdo sfidë ku shërbeu në Forcat e Armatosura, por fatkeqësisht humbi betejën me COVID-19. Do të kujtojmë përgjithmonë Gjeneral,” shkruan Peleshi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img