Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Covid-19 ‘hyn’ në shumë institucione të Vlorës, dy mësues pozitivë në dy shkolla, infektohet dhe një nxënës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ab909e1d472514b2ee652219a25d3f6

Në 24 orët e fundit në Vlorë janë konfirmuar 31 raste të reja me Covid-19.

Burime bëjnë me dije se mes rasteve të reja janë dy mësues në dy shkolla 9-vjeçare dhe një nxënës. Pozitivë ka rezultuar edhe një punonjës pranë drejtorisë së Kufirit dhe një në polici.

Disa raste të reja pranë Sigurimeve Shoqërore, një në administratën e Universitetit së Vlorë dhe një tjetër pranë Bashkisë së Selenicës. Bëhet me dije se personat e tjerë pozitivë janë kontakte të rasteve të konfirmuara.

Aktualisht në Vlorë janë 974 raste aktive me Covid-19.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img