Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
3.1kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Covid-19/ Greqia dhe Maqedonia e Veriut me shifra optimiste, më të ulëta se në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f97a423dd6dc81f386d62f7aaaa806c5

Shifrat e Covid-19 në Greqi paraqiten jo shqetësuese krahasuar me raportin e popullsisë.

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 713 raste pozitive dhe 18 viktima, duke kujtuar se Greqia ka një popullsi mbi 10 milionë banorë. Ndërkohë në Shqipëri që popullsia është 3-4 herë më e vogël, u regjistruan 887 raste dhe 11 viktima.

Masat e ndërmarra nga qeveria greke dhe izolimi i pjesshëm mesa duket ka dhënë efekt në vendin fqinj.

Nga ana tjetër dhe Maqedonia e Veriut ka raportuar shifra të ukëta krahasuar me vendin tonë. Janë shënuar 336 raste të reja dhe 10 viktima në 24 orë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img