Tirana
overcast clouds
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
55 %
1kmh
90 %
Die
20 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Covid-19 ‘futet’ në Qeveri, del pozitive dhe vetëkarantinohet ministrja e rëndësishme e Ramës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ad3bf32211a640da8d6fe50417d6b5a

Ministrja e Infrestrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku infektohet me Covid-19.

Është vetë Ministria që përmes një deklarate njofton se Balluku ka dalë pozitive me Covid-19 dhe është në gjendje të mirë shëndetësore, me simptoman të lehta.

“Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë njofton se ministrja Belinda Balluku, rezultoi pozitiv pas testimit për COVID 19. Ministrja është në gjendje të mirë shëndetësore, paraqet simptoma të lehta dhe ka nisur karantinimin sipas protokollit përkatës. Përfitojmë nga rasti t’u bëjmë thirrje të gjithë qytetarëve, të respektojnë të gjitha masat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së pandemisë”, njofton Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë.

Nuk dihet nëse ministrja ka patur ditët e fundit kontakte të ngushta me anëtarët e tjerë të kabinetit dhe vetë kryeministrin Rama, dhe nëse ndonjë prej tyre është vetëkarantinuar, gjithashtu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img