Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
1kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Covid-19 drejt fundit në Kosovë, asnjë viktimë në 24 orët e fundit, ulen dhe shifrat e infektimeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka publikuar të dhënat për situatën pandemike për 24 orët e fundit.

Nga 2.332 testime, kanë rezultuar pozitivë 31 qytetarë, fatmirësisht nuk është shënuar asnjë humbje jete.

Janë shëruar 150 pacientë, duke e çuar numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 156.598.

që nga fillimi i epidemisë.

Njoftimi i MSH:

14 Tetor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

-Në 24 orët e fundit janë dhënë 7.154 doza të vaksinës kundër COVID-19.

-Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.483.260 doza të vaksinës.

-Deri më sot 654.325 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

-Nga 2.332 testime, 31 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

-Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes

-Sot janë shëruar 150 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 156.598.

-Në total numri i rasteve aktive është 924.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img