Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
1.5kmh
0 %
Mar
22 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
17 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

COVID-19, Britania e Madhe mbyll shkollat në të gjithë vendin (SHIFRAT E TË PREKURVE)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

e5b5fb6e9b0820e86eb15e68f109f833

E kritikuar për vonesë në masat e marra ndaj koronavirusit, Britania ka vendosur sot të mbyllë shkollat në të gjithë vendin. Vendimi i qeverisë britanike hyn në fuqi ditën e premte.

Kujtojmë që numri i të vdekurve nga covid-19 në vendin ishullor ka shkuar në 104. Ndërkohë të prekur janë 2626, ndërsa 1540 janë shëruar dhe kanë lënë spitalin.

Lajmi është bërë i ditur nga Boris Johnson, i cili tha se ky vendim po merret për të bërë të mundur uljen e rasteve. Ai tha gjithashtu se masat do të forcohen çdo ditë e më shumë.

Lexo edhe: ‘330 miliardë paund për bizneset dhe familjet’, Britania merr masa ekonomike vendimtare ndaj koronavirusit

Lexo edhe: Situata e rëndë nga koronavirusi, Britania kthen në detyrë mjekët dhe infermierët e dalë në pension

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img