Tirana
mist
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
15 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
1 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Covax publikon planin e shpërndarjes së vaksinës, sa doza përfiton Shqipëria

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

ed392bd067d46187d1bb4e1a76d95036

Covax ka publikuar planin për shpërndarjen e vaksinës kundër koronavirusit nga kompania Pfizer dhe AstraZeneca.

Bëhet me dije se do të ketë 240 milionë doza të AstraZeneca, si dhe 60 milionë të tjera nëpërmjet Gavi.

Këto doza janë të programuara që të shpërndahen deri më qershor në dhjetra vende, duke përfshirë Shqipërinë.

Sa i përket Shqipërisë, është planifikuar që nga COVAX të përfitojë 141 mijë e 600 doza të vaksinës së AstraZeneca.

Screenshot_2-2.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img