Tirana
clear sky
22 ° C
22 °
22 °
53 %
3.1kmh
0 %
Pre
20 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Copa America, Argjentina mund Kilin dhe siguron vendin e tretë

spot_img

Lajme të ngjashëm

9ed600afb0b5dde6db583dcf69b8ee78

Kombëtarja e Argjentinës arriti ta mbyllte kompeticionin e Copa America në vendin e tretë pas fitores 2-1 ndaj Kilit.

Aguero dhe Paulo Dybala i dhuruan fitoren Argjentinës, ndërsa golin e vetëm për Kilin e shënoi Arturo Vidal.

Edhe në një kompeticion tjetër të Copa Americas, Lionel Messi nuk ja doli që të fitonte por këtë rradhë u mjaftua vetëm me vendin e tretë. Gjasat që ai të fitojë një kompeticion të rëndësishëm sa vjen edhe zvogëlohet për shkak edhe të moshës së tij.

Ndërkohë finalja e Copa Americas do të luhet nesër në orën 22:00 mes Brazilit dhe Perusë.

Formacionet e ndeshjes së sotme:

ARGENTINA (4-3-3): Franco Armani; Juan Foyth, Germán Pezzella, Nicolás Otamendi, Nicolás Tagliafico; Rodrigo De Paul, Leandro Paredes, Lo Celso; Lionel Messi, Sergio Agüero, Dybala.

CILE (3-5-2): Arias; Díaz, Medel, Jara; Isla, Beausejour, Pulgar,Aránguiz, Vidal; Sánchez, Vargas

loja.png

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img